Bieži vien nemaz neiedomājamies, kā ir aizsākušās dažādas spēles, lietas un notikumi, kurus ikdienā uzskatām par pašsaprotamiem un pasauli bez tiem nemaz citādāku iedomāties nevaram. Iespējams, ka tavā prātā arī blekdžeks ir viena no šādām lietām – tas vienmēr ir bijis kaut kur apkārt un jau no bērnības visi ir spēlējuši acīti, tādējādi kliedējot garlaicību un izmantojot brīvo laiku.
Blekdžeks ir viena no tām spēlēm, kuras pirmsākumiem izsekot līdzi ir diezgan grūti, jo pati spēle ir ļoti sena, piemēram, pastāv hipotēze, ka spēle, ko spēlējam mūsdienās, ir cēlusies no kādas franču spēles, kuras nosaukums ir vingt-et-un, kas, kā jau iespējams minējāt, franču valodā nozīmē „21”. Tā savu popularitāti iemantoja jau pašā 18. gadsimta sākumā un šo šķietami vienkāršo, bet ārkārtīgi izklaidējošo spēli spēlēja pat karaļa Luija XV galmā. Saprotams, ka tā laika spēles noteikumi nedaudz atšķīrās no mūsdienu versijas, piemēram, tolaik dīleris varēja spēlēt spēli kā jebkurš cits spēlētājs un pats izvēlēties savas darbības arī tad, kad viņa saņemto kāršu punktu summa bija 16 vai 17.
Blekdžeka tālākā attīstība notika jau ārpus Francijas robežām, jo 19. gadsimtā Francijā tika ieviests azartspēļu aizliegums, tādēļ šīs spēles attīstība tur arī apstājās. Jāatzīst, ka koloniālisms plauka un zēla, tādēļ arī šī spēle devās līdzi jauno zemju iekarotājiem, un viens no šādiem salīdzinoši jaunatklātiem galamērķiem bija Amerika, kur šī spēle ieguva negaidītu popularitāti. Mūsdienās pazīstamais spēles nosaukums ir cēlies no vārdu savienojuma angļu valodā – black jacks – ar kuru apzīmēja pīķa vai kreica kalpu, kuram uz neilgu laiku bija piešķirts īpašs uzvarošās kārts statuss.